Poznań - Informacje Poznania Warte – Poznania Warte
Obecnie

Czego słuchają poznaniacy?

Reporterka radia ESKA przeprowadza w Poznaniu sondę wśród przechodniów – pyta ich czego dokładnie w tej chwili słuchają na swoich słuchawkach. Odpowiedzi poznaniaków czasem naprawdę zaskakują. Przekonaj się czego słucha się w Poznaniu!

Ta uliczna sonda jest z pozoru tylko muzyczną zabawą. Przypadkowo spotkani na ulicy Poznania ludzie namawiani są do zdradzenia jakiego utworu muzycznego słuchają właśnie w tej chwili. Większość osób nie ma obiekcji przed podzieleniem się tą informacją, która nieraz może widzów zaskakiwać. Ta uliczna obserwacja okazuje się wyjątkowo ciekawa, ponieważ na co dzień nie mamy szansy dowiedzieć się z jaką muzyką "na uszach" mijają nas, zdawałoby się cisi, skupieni na drodze przechodnie.

Dzięki video "Co się słucha?" mamy możliwość wejść w strefę mocno osobistą poznańskich przechodniów. Poznajemy nie tylko ich preferencje muzyczne, ale też bieżący nastrój, który wyrażają poprzez wybór swojej dźwiękowej playlisty, a nawet poszczególnego utworu. Ten wybór nie zawsze będzie dla widza oczywisty, a dzięki temu doświadczeniu Poznań okazuje się niezwykle różnorodna muzycznie. Zapraszamy do poznania jak brzmi poznańska ulica!

O radiostacji ESKA

Radio Eska jest największą polską siecią rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska Rock, Vox FM i Radio Wawa w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych (ZPR). Radio Eska, nazywane początkowo Radiem S, istnieje od 1991 roku, natomiast jego korzenie są znacznie starsze, ponieważ Radio S bezpośrednio wywodzi się z tajnego Radia „Solidarność”, nadającego nielegalnie w PRL w latach 80-tych XX wieku.

Nadawany przez Radio Eska program adresowany jest przede wszystkim do słuchacza w wieku 15-34 lat. Na antenie usłyszeć można nowości, z takich gatunków jak: pop-rock, R&B, pop, hip-hop, disco oraz elektroniczna muzyka taneczna (muzyka klubowa) - głównie dance (epic house, euro house, vocal trance), house (m.in. hard house, electro house) i trance. Rozgłośnie sieci Eska nadają głównie program sieciowy produkowany w Warszawie, uzupełniając go lokalnymi serwisami informacyjnymi, pogodowymi i drogowymi. Stacje w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu (Metropolia GZM), Łodzi i Gdańsku emitują ponadto własne, lokalne pasma popołudniowe.

Zobacz więcej video w serwisie filmowym o mieście.