Poznań - Informacje Poznania Warte – Poznania Warte
Z kraju

By uniknąć zatrzymania, zgłosił kradzież roweru

Złodziej chciał z terenu budowy ukraść panele kwasoodporne o wartości ok. 3000 złotych. Sprawca przygotował pocięte panele jednak został spłoszony przez zaalarmowaną policję. Chcąc zmylić trop do siebie, złodziej sam poszedł na komendę, aby... zgłosić kradzież roweru.

26 maja po godzinie 02.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o hałasach na terenie budowy. Na miejscu pojawił się patrol policji, który nie zastał nikogo. Funkcjonariusze zauważyli rower z przyczepką, na której leżały przygotowane i pocięte panele kwasoodporne. Sprawca najprawdopodobniej przygotował je wcześniej i zamierzał je ukraść, ale na widok mundurowych zwyczajnie uciekł.

Policjanci rozpoznali rower, który należał do 32-letniego mieszkańca Głogowa, znanego im z innych kradzieży i włamań. Udali się do jego miejsca zamieszkania, aby zatrzymać mężczyznę. W tym samym momencie otrzymali zgłoszenie od dyżurnego jednostki, że mężczyzna znajduje się na komendzie policji i chce zgłosić kradzież swojego roweru z przyczepką...

32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tłumaczył się tym, iż miał nadzieję, że jak zgłosi kradzież roweru, to nikt go nie zatrzyma w związku z wcześniejszym przestępstwem. Chciał tym odwrócić od siebie uwagę Nie miał tyle szczęścia. Teraz odpowie za popełnione czyny przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie wiadomości ogólnych.