Poznań - Informacje Poznania Warte – Poznania Warte
Z kraju

Pijany pojechał po odbiór darmowych telewizorów...

Ogłoszenie przekazania za darmo dwóch telewizorów nie mogło umknąć 61-latkowi, który czym prędzej wsiadł do samochodu i wyruszył po ich odbiór. Nie przeszkadzało mu nawet to, że chwilę wcześniej pił alkohol.

Niestety tak się spieszył, że wylądował w przydrożnym rowie. Nie tylko stracił darmowy sprzęt, ale też samochód którym jechał i prawo jazdy. Za kierowanie po alkoholu wkrótce odpowie przed sądem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który wjechał do rowu nieopodal Zielina. Gdy świadkowie chcieli pomóc mężczyźnie, wyczuli od niego alkohol. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że 61-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca tłumaczył mundurowym, że co prawda wypił alkohol, lecz przeglądając sieć natrafił na ogłoszenie przekazania za darmo dwóch telewizorów. Nie chciał, aby ktoś inny skorzystał z oferty, więc pomimo swojego stanu postanowił wsiąść do pojazdu i wyjechać po ich odbiór. Niestety na łuku drogi za Zielinem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nic mu się nie stało.

Mężczyzna nie tylko stracił sprzęt z ogłoszenia, lecz również prawo jazdy, które zatrzymali mu mundurowi. Wkrótce odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie wiadomości ogólnych.