Poznań - Informacje Poznania Warte – Poznania Warte
Z miasta

Po zabiegach estetycznych pacjentki trafiły w ciężkim stanie do szpitala

W Poznaniu zatrzymano trzy osoby pracujące w jednej z klinik medycyny estetycznej na terenie Poznania. Zatrzymani to współwłaściciele kliniki i lekarz wykonujący zabiegi.

Początek sprawy miał miejsce w czerwcu ubiegłego roku, kiedy policja otrzymała informacje o miejscu, w którym miały być przeprowadzane zabiegi chirurgiczne przez lekarza nieposiadającego stosownych uprawnień. Dodatkowo okazało się, że przynajmniej dwie z jego pacjentek, po przeprowadzonych zabiegach trafiły w ciężkim stanie do szpitala.

W ramach czynności procesowych zabezpieczono dokumentację medyczną, a także powołano biegłych sądowych. Wyjaśniając sprawę policjanci ustalili, że klinika reklamowała się w Internecie, oferując przeprowadzanie zabiegów o charakterze kosmetycznym i chirurgicznym po bardzo korzystnych cenach. Jak ustalono, zabiegi o charakterze chirurgicznym były wykonywane w pomieszczeniach, które nie spełniały żadnych wymogów sanitarnych do przeprowadzania zabiegów medycznych.

Policjanci nadal ustalają czy w związku z tą sprawą nie ma innych pokrzywdzonych. Wobec trójki zatrzymanych 35-letniej kobiety, 37-letniego mężczyzny i 43-letniego lekarza zastosowano policyjny dozór i poręczenia majątkowe. Dodatkowo wobec medyka sąd zastosował zakaz wykonywania zawodu.

Policjanci zabezpieczyli również ponad 80 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Lekarzowi w toku przeprowadzonych czynności przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 160 par. 2 kk, art. 156 par. 1 pkt. 2 kk i art. 157 par.1 kk. Natomiast współwłaściciele kliniki usłyszeli zarzut pomocnictwa dotyczący przestępstwa z art. 160 kk. Lekarzowi wykonującemu zabiegi chirurgiczne za zarzucane mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 3 lata. Natomiast właścicielom kliniki grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.