Poznań - Informacje Poznania Warte – Poznania Warte
Z kraju

Kradzież rozbójnicza… kapsułek do prania

Kryminalni zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży rozbójniczej. Mieszkaniec Tczewa na terenie jednego ze sklepów samoobsługowych chciał ukraść kapsułki do prania.

17 czerwca br. po godzinie 8 pracownik ochrony jednego z tczewskich marketów samoobsługowych powiadomił dyżurnego tczewskiej komendy o usiłowaniu kradzieży rozbójniczej, do której doszło niespełna dwie godziny wcześniej.

Policjanci ustalili, że sprawca włożył do plecaka trzy opakowania kapsułek do prania o wartości ponad 100 zł, a następnie nie płacąc za nie, próbował wyjść ze sklepu. Pracownik ochrony próbował zatrzymać mężczyznę, lecz ten uderzył go i uciekł. Ochroniarzowi udało się wyrwać napastnikowi plecak.

Kryminalni ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 30-letni mieszkaniec Tczewa, którego zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Wczoraj zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży rozbójniczej. Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poznaj więcej informacji w serwisie wiadomości ogólnych.