Poznań - Informacje Poznania Warte – Poznania Warte
JEDZENIE

Lodowa „Bimba” na otwarcie Ice Dream w Poznaniu

Kto powiedział, że przełom jesieni i zimy to nie czas na jedzenie lodów? Ice Dream udowadnia, że jest to deser nie tylko całoroczny, ale też taki, który można tworzyć całkowicie według własnego uznania. 14 grudnia lodziarnia otworzy się w poznańskiej Avenidzie. Poza „Bimbą”, na klientów czekają takie smaki jak „Gwiazdor”, „Modrakowe Migdały” czy „Słodka Drzuzgawka”.

Self service gelateria to zupełnie nowy pomysł na podawanie i jedzenie lodów. Wszystko polega na tym, że lody każdy nakłada sobie sam. Najpierw wybieramy wafelek lub kubeczek, potem miksujemy dowolne smaki włoskich lodów, a następnie całość dekorujemy kolorowymi dodatkami. Można wśród nich znaleźć cząstki świeżych owoców, czekoladowe wiórki, ale też popcorn, domowe marmolady, a nawet kuleczki jadalnego brokatu. Płaci się w zależności od tego, ile waży ostateczna porcja. Koncepcja „self service ice cream” przybyła z Włoch, gdzie stoiska tego typu cieszą się dużą popularnością, w Polsce jest to nowość.

Natychmiastowe zdjęcia i lodowa „Bimba” od Gwiazdora

Poznańscy miłośnicy lodów włoskich mogą liczyć na atrakcje ze strony Ice Dream, i w lodziarni, i na ulicach miasta. W dniu otwarcia, każdy kto zakupi porcję lodów będzie mógł sobie zrobić gratis natychmiastowe zdjęcie ze swoim lodowym dziełem sztuki.

– Pojęcie „insta-friendly” to coś, co zdecydowanie wyróżnia naszą lodziarnię. Każdy powstający w Ice Dream deser jest jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że przed spróbowaniem, klienci najpierw robią mu zdjęcie. Pomyśleliśmy, by i naszym gościom zaproponować możliwość uwiecznienia się ze stworzonymi przez siebie dziełami. Wystarczy poprosić obsługę stoiska, a gotową fotografię zabrać do domu, albo zostawić na naszej pamiątkowej tablicy - mówi Jakub Szeliga, współzałożyciel gelaterii Ice Dream.

Pomyśleliśmy, by i naszym gościom zaproponować możliwość uwiecznienia się ze stworzonymi przez siebie dziełami. Wystarczy poprosić obsługę stoiska, a gotową fotografię zabrać do domu, albo zostawić na naszej pamiątkowej tablicy

– dodaje Szeliga.

W grudniu na ulice miasta wyjedzie znana poznaniakom „Świąteczna Bimba”, czyli zabytkowy tramwaj udekorowany światełkami i świątecznymi ozdobami. Tradycyjnie, w trakcie darmowego przejazdu będą śpiewane kolędy, a jadący tramwajem Gwiazdor rozda wraz z pomocnikami prezenty dla najmłodszych. W trakcie dwóch dni (8 i 15 grudnia), w wagonach „Świątecznej Bimby” odbędą się liczne konkursy i quizy, a jedną z nagród nieprzypadkowo staną się vouchery na lody Ice Dream. Lodziarnia, specjalnie dla poznaniaków przygotowała deser o nazwie „Bimba”, czyli zielono-żółty miks mango i zielonej herbaty. Można tu także spróbować truskawkowo-migdałowego „Gwiazdora” oraz innych, oryginalnych smaków.

Niespotykane smaki i lody na każdą okazję

Ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubiłaby lodów, ale w kwestii smaków każdy ma swoje własne upodobania. W Ice Dream można wybierać spośród tych tradycyjnych i dobrze znanych, ale też smaków bardziej egzotycznych i niespotykanych w przypadku lodów włoskich. Tradycjonaliści znajdą tu klasyczną śmietankę i czekoladę, poszukiwacze nowości – kasztany i zieloną herbatę, a weganie owocowe sorbety.

Składniki, z których wytwarzamy nasze lody trudno znaleźć w Polsce, dlatego lwią część sprowadzamy bezpośrednio z Włoch. Dzięki temu możemy zaoferować całą paletę niespotykanych smaków i kolorów

– przekonuje Szeliga.

Self-service gelateria to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, które mogą tu rozwijać swoją kreatywność, ale także dla zakochanych par na pierwszą randkę. Bajkowy wystrój, zaskakujące smaki oraz cała paleta dodatków sprawiają, że lodziarnia podbija serce każdego. Poza lodami można tutaj także napić się świeżo wyciskanych soków oraz popularnych rodzajów kawy. Gelateria Ice Dream znajduje się w strefie Avenida Lounge na drugim piętrze centrum i otwarta jest w godzinach jego działania, w tygodniu oraz we wszystkie niedziele.

Czym jest Ice Dream

Gelateria Ice Dream rozpoczęła działalność w kwietniu 2019 roku. Ice Dream jest nowatorską na polskim rynku lodziarnią działającą w koncepcji „self service ice cream”. Oznacza ona, że swój deser każdy komponuje tu samodzielnie, łącząc wybrane smaki włoskich lodów z rozmaitymi posypkami i dodatkami. Cena uzależniona jest od wagi ostatecznej porcji. W ofercie Ice Dream znajdują się smaki tradycyjne, dla najmłodszych, osób poszukujących nowości oraz wegan. Propozycję uzupełniają, produkowane na zlecenie wafelki w kilku kolorach, marmolady domowego wyrobu oraz starannie wybierane dodatki takie jak: cząstki świeżych owoców, jadalny brokat czy kolorowe posypki. Poza Poznaniem lodziarnie Ice Dream znajdują się również w Warszawie oraz Katowicach.