Poznań - Informacje Poznania Warte – Poznania Warte
SPORT

Poznań na start! Rusza kolejny cykl biegów CITY TRAIL

To już jedenasta edycja przełajowej piątki nad jeziorem Rusałka na poznańskim Golęcinie i ósmy sezon w ramach całego ogólnopolskiego cyklu! Bieg odbędzie się w sobotę, 12 października. Będzie to pierwszy bieg z dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez Nationale-Nederlanden – Fabryką Wspólnych Pasji!

Początki CITY TRAIL sięgają 2009 roku, kiedy to dwaj studenci poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego - Piotr Książkiewicz oraz Piotr Bętkowski – wpadli na pomysł zorganizowania biegów mających pomóc w budowaniu formy na wiosnę. Obecnie CITY TRAIL to największy cykl biegów przełajowych w Polsce. Poprzednia edycja przyciągnęła blisko 10 000 dorosłych i ponad 3 700 dzieci. Średnia frekwencja z sześćdziesięciu biegów to 502 dorosłych i 188 dzieci.

Nasze pierwsze zawody odbyły się 9 stycznia 2010 roku, a do dzisiaj zorganizowaliśmy nad poznańską Rusałką 63 biegi na dystansie 5 km

– podkreśla Piotr Bętkowski.

– Doświadczenie zdobyte przez trzy edycje biegów w Poznaniu wykorzystaliśmy w nowych lokalizacjach, które były mniejsze pod względem frekwencji, co pozwoliło nam na szybki rozwój i dołączanie kolejnych miast. Od października 2012 roku byliśmy w pięciu lokalizacjach, a w kolejnym sezonie, już w dziesięciu – dodaje Bętkowski.

Czym są biegi CITY TRAIL

CITY TRAIL to cykl Grand Prix, w którym do końcowej klasyfikacji liczą się cztery najlepsze wyniki z danego miasta. Najszybsi są nagradzani po zakończeniu sezonu na uroczystej ceremonii podsumowującej edycję. Również wtedy rozdawane są pamiątkowe medale – dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi – i tutaj mogą to być cztery imprezy w różnych lokalizacjach.

Biegacze mogą dodatkowo rywalizować w klasyfikacji drużynowej. Zespoły mogą składać się z dowolnej liczby zawodników, ale punktują cztery najszybsze osoby (kolejni zawodnicy automatycznie tworzą kolejny skład). W każdym z miast nagrodzone zostaną trzy najszybsze zespoły. Biegom na dystansie 5 km towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży - dystanse zależą od kategorii wiekowej.

Z Poznania na całą Polskę

Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się obecnie sześćdziesiąt biegów na 5 km, po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji - poza Poznaniem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Lublin, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Edycja 2019/2020 potrwa do 29 marca 2020. W trakcie sezonu zaplanowane są dwie szczególne imprezy – Biegi Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie (9 listopada) i Lublinie (10 listopada).

Biegi w Poznaniu

Terminy poznańskich biegów sezonu 2019/2020:

 • 12 października 2019

 • 30 listopada 2019

 • 21 grudnia 2019

 • 18 stycznia 2020

 • 22 lutego 2020

 • 28 marca 2020

Harmonogram jest stały dla wszystkich biegów:

 • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów

 • godz. 9:20 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) dystans ok. 300 m

 • godz. 9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

 • godz. 10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) dystans ok. 1,3 km i D4 (13-15 lat) dystans ok. 2 km

 • godz. 10:45 - wspólna rozgrzewka z klubem Remplus

 • godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Zapisy w dniu zawodów

Rejestracja na nasze biegi jest możliwa zarówno przez internet, jak i w dniu zawodów. Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na 4 dni przed zawodami. Po tym terminie rejestracja do sobotniego biegu będzie możliwa w biurze zawodów, a opłata startowa to 30 zł w biegu głównym i 10 zł w biegach dzieci (w biurze nie ma możliwości wykupienia karnetu na cały cykl). Limity miejsc w biegu głównym to 1000 karnetów i po 250 pojedynczych startów na każdy bieg.

Fabryka Wspólnych Pasji

Podczas sobotniego biegu zapraszamy wszystkich ojców i ich pociechy do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez Nationale-Nederlanden. W Fabryce Wspólnych Pasji przed i po biegach będzie można poddać się pomysłowym i zabawnym metamorfozom pod okiem stylisty, wybrać i spersonalizować koszulki ze śmiesznymi napisami, a na koniec zapozować do wspólnego zdjęcia w fotobudce oraz zakręcić specjalnym kołem pomysłów i wygrać oryginalne upominki. Główny cel organizacji strefy to pobudzanie ojców do kreatywności i zachęcenie do szukania wspólnych pasji. A skoro już o pobudzeniu mowa, to warto skosztować świeżo parzonej kawy, którą w namiocie obok Fabryki Wspólnych Pasji przygotowywać będą profesjonalni bariści.

Trasa wokół Rusałki i parkingi

Nasze zawody odbywają się na 5-kilometrowej pętli, która będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Parking zlokalizowany najbliżej biura zawodów i mety dostępny jest przy Golęcińskiej. Opłata za parking to 7 zł (bez względu na czas, na jaki auto zostanie zaparkowane). Uwaga - liczba miejsc na tym parkingu jest ograniczona - weźcie to pod uwagę planując sobotni poranek. Kolejne parkingi są oddalone od biura zawodów i mety o około 1 km (okolice stadionu Olimpii) oraz 1,5 km (ul. św. Wawrzyńca), ale są blisko startu.